Az orosz illetőségű Ktulhu Solutions (kis fejlesztőkre jellemzően érdekes nevű) csapat készítette és adta ki a játékot. Ha megnézzük a munkáikat, akkor látható, hogy az erotika mindegyikben szerepet kap. De elég csak rápillantani a cég logójára, amiről nekem rögtön egy fekvő női test ugrott be. (Vagy csak én vagyok ilyen perverz?!)

Perky Little Things - screenshot 01

Megnézve az intrót egy mókás kis fedősztorit kapunk, mi szerint a csíntalan kis pufók angyalkák rossz fát tesznek a tűzre, büntetésül pedig le kell menniük a halandók közé és szerelmet kell csiholniuk közöttük. Nos, ezt ők kicsit máshogy értelmezik, aminek az eredményeképpen mindig kufircolás lesz a vége. :-) Vicces, ötletes. Most lelövöm a poént, de sajnos ez olyan, mint sok filmnél az előzetes. Jól összevágott anyag, felkelti az érdeklődést, de a kész produktum egészen más érzéseket kelt. Sajnos itt is ez a helyzet. Kifejtem, miért.

A játékmenet egyszerű. Van egy viszonylag nagy tér, ahol is az alul látható huncut kis tárgyakat (hogy a címre reflektáljak) kell megkeresnünk. Ez legtöbbször könnyen megy, bár néha jól el vannak rejtve. De ha már frusztráló lenne a keresgélés, egy idő után kérhetünk segítséget. Ilyenkor rázoomol arra a részre, ahol éppen van még összeszedendő tárgy, vagy ahol használnunk kell azt. Merthogy ha megvan, azt valahol használatba is kell venni. Nevezhetjük ezt rejtvénynek is, mert általában logikus, mit hol használunk. De csak általában. Nagy baj ilyenkor sincs, mert az előbb említett segítségen kívül, ha a tárgy ikonját mozgatjuk a szereplők felett, akkor kivilágosodik ott, ahol használnunk kell. Ez egy ideig vicces, illetve vannak jól kitalált poénok, mint amikor két képet egymás mellé téve a herceg az egyikről átugrik a tehenészlányhoz enyelegni. De sokadjára már semmi eredetiség nincs benne, illetve az előbb említett poénok is csak elvétve bukkannak fel.

Perky Little Things - screenshot 02

Tovább színesíti a palettát, hogy rengeteg utalás van benne: Harry Potter, Drakula, Csillagok Háborúja és még lehetne sorolni egy darabig. Természetesen azt írják, hogy mindennemű hasonlóság a véletlen műve. Persze ez is poén, de ahogy ők is felhívják rá a figyelmet, ez csak paródia és célja a szórakoztatás.

A kinézet is kellemes, én kifejezetten szeretem a kézzel rajzolt alkotásokat. (A rajzstílusokból látszik, hogy nem csak egy ember munkájáról van szó.) Itt is ezt kapjuk. Az intró olyan, mint egy képregény. A helyszínek is egy nagy állóképet alkotnak, mozgás egyáltalán nincs. Mindegyik egy-egy témára összpontosít-vadnyugat, vikingek, vámpírkastély, stb. Összesen 10 helyen fordulhatunk meg, amik folyamatosan oldhatóak fel, ahogy az előzővel végeztünk. Minden új helyen először körbenéztem, úgy, mint gyerekkoromban a Tesz-Vesz Város oldalain, ahol számtalan apró dolgot lehetett megfigyelni.

Perky Little Things - screenshot 03

A megtalált tárgyakon kívül néhány rejtett dolog is felfedezésre vár, ezek számát közlik is velünk kezdetkor. Nem nagy dolgok, pl. ha eleget kattintgatunk egy szekrényre, kinyílik, felfedve tartalmát.
Ami segíthet még hangulatba hozni, az a zene. Mindenhol az adott hely stílusához passzoló muzsika szól. A baj az, hogy ezek rövidek és folyamatosan ismétlődnek. Hangok elvétve vannak, nincs jelentőségük.

Még egy opció állítható a menüben, ez pedig arra szolgál, mennyit is mutasson a „lényegből”. Van a cenzúrázott mód, ahol is minden kifogásolható rész „censored” táblával ki van takarva. Poénnak jó. Van még a „mature”, ahol amolyan szoftpornósan nem látjuk az adott szerveket, de tudjuk, mit csinálnak. Végül van az „adult only”, ami tudjuk, mit jelent.

Perky Little Things - screenshot 04

Ezek alapján azt lehetne mondani, hogy nem egy rosszul sikerült darab. De valahogy mégsem az igazi. Egy pályát kb. 15 perc alatt ki lehet maxolni, viszont a végére már kicsit ellaposodott a keresgélősdi. Persze ott van a segítség, de úgy meg a játékélmény vész el. Talán több poénos jelenettel, hangokkal, még egy kis zenével fel lehetett volna dobni.